O nas

Nasza dewiza:
Sukces to podróż, a nie miejsce przeznaczenia!
Być pierwszym wśród najlepszych!
 

Charrette to wózek, w którym artyści Akademii Sztuk Pięknych w Paryżu w XIX wieku wozili prace dyplomowe do oceny. Po drodze, z rozwianym włosem, z pędzlem w jednym, a paletą farb w drugim ręku, młodzi artyści dokonywali różnych poprawek w swoich dziełach wynikających z konstruktywnej krytyki profesorów i kolegów.

Filozofia charrette została uznana przez Amerykanów, którzy nazywali ten sposób myślenia i działania jako znakomitą metodę partycypacji społecznej w modelowym kreowaniu i kształtowaniu przestrzeni publicznej miast i gmin, a także w budowaniu standardów rewitalizacji obszarów kryzysowych.

Tożsamość Instytutu Strategii i Współpracy InterCHARRETTE tworzą projekty, które zmieniają rzeczywistość jak: Światowe Forum Mediów Polonijnych, Strategie i Rewitalizacje na miarę Traktu Królewskiego, Zamku Królewskiego, Krakowskiego Przedmieścia, Królewskich Łazienek w Warszawie, krakowskich Sukiennic, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku czy Zamku w Dębnie. Kolejne projekty to: Rewitalizacje Olsztyna, Opola, Tarnowa, Zamościa, Bogatyni, Brzeska, Strategie Rozwoju Słupska, Bochni, Dąbrowy Tarnowskiej, Nowego Wiśnicza, Dębicy, Mielca, Lidzbarka Warmińskiego, Radomyśla Wielkiego etc. To także legenda Tarnowskiej Fundacji Kultury (22 lata działalności), Małopolskiego Forum Współpracy z Polonią (14 lat działalności) i sprzedaży 100% udziałów Firmy Marketingowej HEKTOR (14 lat działalności).

INTERCHARRETTE chce być pierwszym wśród najlepszych na rynku doradztwa strategicznego i finansowego dla samorządów terytorialnych w Polsce, a także dla przedsiębiorców oraz inwestorów krajowych i zagranicznych, którzy są zainteresowani realizacją inwestycji publicznych lub komercyjnych przy wykorzystaniu innowacyjnej inżynierii finansowej i dotacji z funduszy.